Klondik - gorączka złota wymagała ofiar - dziś w domowym zaciszu możesz eksplorować Klondik i nie wykluczone że będziesz tym który zdobędzie złoto!

Hurtowa sprzedaż choinek - www.ochoinki.pl

Kancelaria Obsługi Inwestycji

IRBIS Thatching & Rethatching Service
ZABEZPIECZENIA PRZECIW POŻAROWE   - IMPREGNACJA STRZECH

IRBIS Strzecharstwo posiada wieloletnią praktykę w realizacji zabezpieczeń. Wykonujemy je w całej Europie i ciągle badamy możliwość zwiększenia ich skuteczności aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania obiektów oznaczonych naszym certyfikatem. Stosowany, podczas wykonywania zabezpieczeń strzech przed ogniem, reżim technologiczny już dziś zapewnia niezawodną jakość - zgodnie z normą europejską EN-1187-1
i zdecydowanie podnosi trwałość strzechy! Jednocześnie certyfikat umieszczony w widocznym miejscu jest źródłem informacji dla Straży Pożarnej o sposobie zabezpieczenia i metodach gaszenia - miejsce w którym jest umieszczony powinno być widoczne w przypadku pożaru!

Certyfikat przeciwpożarowy, umieszczany na budynku krytym strzechą - informacja dla strażaków o sposobie zabezpieczenia i metodach gaszenia! Strzecha, dach z trzciny, strzecharstwo, dachy trzcinowe.         Certyfikat przeciwpożarowy, umieszczany na budynku krytym strzechą - informacja dla strażaków o sposobie zabezpieczenia i metodach gaszenia! Strzecha, dach z trzciny, strzecharstwo, dachy trzcinowe.

Sprzęt i sposób przeprowadzenia zabezpieczenia przez naszą firmę wynika z wymogów stawianych przez producenta środków do impregnacji przeciwogniowych strzech, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem. Wykonujemy autoryzowane impregnacje ekologicznymi impregnatami FireRetardant, spełniającymi przeciwogniowe normy narodowe krajów europejskich NEN 6063 (Netherland), BS 476 part 3 A rating (UK), AS 1530 p.3 (AU), normę europejską EN 1187-1 (EU)

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!

Podstawową rolą impregnacji jest zabezpieczenie przed przypadkowym zapłonem od ognia z płonących przedmiotów mogących spaść na połać dachową lub które mogą zostać przyłożone do okapu strzechy. Na poniższych zdjęciach możecie Państwo zaobserwować zachowanie się zaimpregnowanej wiązki trzciny w trakcie kontaktu z płonącym przedmiotem:

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!  Na nich też inwestor sam może sprawdzić jakość zabezpieczenia!

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!  Można próbować podpalić czy palnikiem gazowym czy w inny sposób - wiązka nie powinna zająć się dużym płomieniem i w końcu zgasnąć!

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabezpieczenia!  Jak widać na zdjęciach wiązka nie zapala się

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!  Wręcz odwrotnie - gaśnie materiał zapłonowy!

FireRetardant, poza tym, że utrudnia zapłon strzechy zachowuje również na dłużej naturalny kolor trzciny (zawiera filtr UV) oraz ożywia kolor starzejącej się strzechy nadając mu lekko brązowy odcień. Środek nie ulega wypłukiwaniu przez opady, spowalnia rozwój glonów i mchu, opóźnia rozkład wierzchnich warstw strzechy uniemożliwiając biodegradację;

Magma FireStop skutecznie zabezpiecza zarówno małe obiekty jak i komercyjne (hotele, restauracje itp.)

FireRetardant może być stosowany także na starych pokryciach - zarówno trzcinowych jak i słomianych. Przed zabezpieczeniem starej strzechy należy pamiętać o oczyszczeniu jej (zdresowaniu) z części wierzchniej - najczęściej tworzą ją rozkładające się części organiczne. Nasza firma wykonuje również i tę usługę.

Przy starych bądź niedbale wykonanych pokryciach słomianych bądź trzcinowych należy wcześniej zdresować powierzchnię aby stała się gładka - wtedy skuteczność zabiegu jest pewniejsza. na strzechach słomianych zwiększamy ilość użytego środka o 100%

Strzechy słomiane należy wyrównać także od środka i następnie zaimpregnować Magmą FireStop

FireRetardant gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo naszego otoczenia - jest nietoksyczny w odróżnieniu od często jeszcze stosowanych impregnatów produkowanych na bazie toksycznych soli!

 Dla ubezpieczenia i całkowitej pewności bezpieczeństwa należy impregnację wykon 3 lata!!!

Prawidłowo wykonana impregnacja FireRetardant musi uwzględniać zabezpieczenie spodniej części okapów, od których powinno się zaczynać impregnację. 

Jeśli impregnację wykonujemy po dłuższym okresie należy wcześniej dach wyczyścić z mchów i porostów oraz zbutwiałych części trzciny lub słomy!

Następnie, przesuwając się od góry pokrywamy równą warstwą FireRetardant całą powierzchnię dachu. Dla dobrej ochrony niezbędna jest jego odpowiednia konserwacja
- regularne inspekcje są konieczne zwłaszcza po sztormach, dużych wiatrach i opadach. Jeśli zostaną zauważone jakieś uszkodzenia pokrycia konieczne jest ponowne zaaplikowanie, po naprawie tych fragmentów dachu, środka FireRetardant.

Dach kryty strzechą i zabezpieczony Magmą FireStop jest odporny na zapłon od fajerwerków, prób podpalenia i ognia przenoszonego w inny sposób drohą powietrzną!

 


Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszych usług
- prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego!

ZAPRASZAMY !

 

 

 Kancelaria Obsługi Inwestycji      Nieruchomości      Wczasy - Noclegi      Wyślij Kartkę     Thatching      Strzecharstwo     Drewniana Polska    Trzebnica

Ostatnia modyfikacja: 2018-07-16  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1999-2012